Canan
Sümer

İş Kadını

Dürüst Olayım, yaşadıklarımdan sonra girdiğim güvensizlik, çaresizlik, yönümü bulamama hislerimin kolay kolay üstesinden gelemeyeceğimi düşündüğüm bir dönemde aldım bu eğitimi.

Faydası olacağını düşünüyordum, ancak zaman zaman yaşamımdaki bunca tecrübe ve gerçeklerimin karşısında bana ne yararı olur ki düşünceleri ile yanınıza.

Hayretler içindeyim. İlk saatten , son saate kadar bu kadar dolu dolu , bu kadar çarpıcı , bu kadar faydalı zaman geçireceğimi tahmin etmezdim.

Kendime olan inancımı, güvenimi, mücadeleci ruhumu vs. yeniden kazanıyorum. Potansiyelimin farkına vardım. Bunları nasıl ortaya çıkaracağımı ve bana faydası olacak şekilde nasıl kullanacağımı biliyorum. Artık bildiğimi ve öğreneceğimi biliyorum. Öğrenmenin hazzını aldım.

Her gün kendime şunu söylemeye başladım “Kendimi seviyorum. İyi şeyleri hak ediyorum.” Bu eğitim kuracağım ya da olan ilişkilerimde de ciddi faydalı oldu. Ve olacak.

Enerjimi doğru kullanacağımı biliyorum. Başarılı olmak için çok emek ya da çok çalışmak değilmiş önemli olan. Doğru yerde, doğru zamanda, planlı, amaçlı severek ve kendini takdir ederek çalışmak başarıyı daha kısa sürede, hem de daha kalıcı olarak getirir. Tüm ilişkiler için de geçerli bu.

Öğrenmenin sonu yok. Bunu bir kere daha anladım sayenizde. O nedenle en kısa zamanda yine sizlerle birlikte olacağımı biliyorum. Her şey için teşekkürler…

Mari
Camgöz
Pektezol

Finans Müdürü / Profesyonel Koç

İlk tanıtım maili posta kutuma düştüğünde, içimden bir his DOĞRU YER dedi… Tabii ki araştırmalarımı yaptım, görüşmelerimi yaptım fakat ne zaman ki Murat hocam ile görüşmeye girdim, karşılandığım andan, görüşmemizi tamamlayana kadar "doğru yerde olduğumu biliyordum" (Ve tabii tüm eğitimlerim boyunca…) 

Bu eğitim önce BENİ DEĞİŞTİRDİ, dönüştürdü. Bildiğimi "SANDIĞIM" birçok şeyi aslında "BİLMEDİĞİMİ" çok etkili olarak gösterdi. Her olguyu benim kendimin bulmasını sağladı, kimsenin öğüt vermesi yoktu, akıl vermesi yoktu, doğruları yoktu. Sadece BEN vardım… 'ZANNETTİKLERİM'in nasıl hayatımı KISITladıklarını gördüm, "BEKLENTİLERİM" ile nasıl yaşamımı zorlaştırdığımı anladım. Kelimelerin gücünü daha da iyi hissettim, kelimelerimi dönüştürdüm, DÜŞÜNCELERİM DÖNÜŞTÜ. Düşüncelerim, davranışlarımı, davranışlarım alışkanlıklarımı değiştirdi ve tüm bunlar KİŞİLİĞİMİ daha da GÜÇLENDİRDİ. 

NETLİK hayatımda hep önemliydi. Fakat öncesinde bu konu beni daha yoruyor ve bıçak sırtında yaşatabiliyordu. Bu konuya BAKIŞ AÇIM değişti ve hayatımın her yanına yayıldı ve artık doğalım oldu. 

HAYAL KURMAK benim için "hayalperest"lik idi bu eğitim öncesi. Ne zaman ki çalışmaları yapmak üzereydik ben Hayal kurmayı unutmuşum dediğimde Murat Hocam'ın "olur mu hiç böyle şey" dediğini ve gülümsediğini bir yandan da şaşkınlığını hatırlıyorum…Düşünsenize siz hayal kurmuyorsunuz, ZİHNİNİZDE YARATmıyorsunuz ve kendiniz için DAHA İYİ HAYAT istiyorsunuz? Nasıl olacak bu? Sizin bilmediğinizi yaşam size nasıl getirecek, diyelim ki getirdi, siz nasıl "fark edip" evet bu deyip yola devam edeceksiniz. 

FARKINDALIK anlamında inanılmaz güzel teknikleri içeren, öğreten, uygulatan, gelişen ve geliştiren çalışmaların bir bütünü oldu tüm eğitim sürecimiz. 

Özenle, emekle yapılmış bir çalışma. Değerli Murat hocamın kendi kişisel katkıları ile de oluşturulmuş ve geliştirilmiş çok da işe yarar ve hayata geçirilen bir çalışma silsilesi. Çok kaliteli bir eğitim aldığımı biliyorum. Bir o kadar kıymetli, değerli dostlarım oldu. Tempolu ve yoğun bir çalışma idi ve ben hep koşar adımlar ile orada oldum. Bu çalışmaya ayırdığım zaman sürecinde bana destek olan aileme de burada verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten başarının tesadüfi olmadığını bir kez daha biliyorum. Emeğin, özenin, sevginin, arkadaşlığın, dostluğun, yaratıcılığın ve sürdürülebilir gelişimin olduğu çok kıymetli bir kurum. Hem iyi bir eğitim aldım, hem bu anlamda YEPYENİ BİR KARİYERİM OLDU, hem de hayat boyu sürecek kalıcı dostluklar edindim, sevgili Murat Hocam, Sevgili Selda hnm. SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMLE… İyi ki varsınız ve iyi ki sizi tanıdım ve İYİ Kİ SİZİNLE YOLA ÇIKTIM ve bu yolu yürüyorum.

Canan
Şirin Yuva

Sosyolog/ Profesyonel Koç /

Eğitmen

Murat Bey sizin değerli bilgileriniz, emeğinizle oluşmuş bu eğitim muhteşemdi. Hayatıma ışık tuttunuz. Muazzam bilgi birikiminiz sayesinde şimdi çok farklı yerlere gelmemi sağladınız. İyi ki varsınız, siz değerli bir hazinesiniz. Sayenizde ben de sizden aldığım bilgilerle başkalarına hayatlarında fark yaratmaları için yardımcı olacağım. Kuantum düşünce tekniği bu kadar güzel açıklanmalı. Bence siz bir bilgesiniz. Bizlere, insanlığa çok daha büyük katkılarınız olacağına inanıyorum. Herşey için teşekkür ederim, size olan saygım sonsuz...

Arzu
Dere

Muhasebeci/ Profesyonel Koç /

Eğitmen

LifeCoach'un ciddi, seviyeli eğitimlerin verildiği bir kurum olduğunu artık ben biliyorum. Çünkü bunu ben deneyimledim. Eğitmenimiz Murat hoca, program dahilindeki konuları yalın, öz, en anlaşılır şekilde bizlere aktardı. Kişisel olarak sakinliği ve uygulamalardaki uzmanlık becerisiyle bana çok alanda farkındalıklar kattığına inanıyorum. Ve bu gelişimimi 4 aylık staj programında daha da geliştireceğimi düşünüyorum. Bu kurumu, gönlüyle hizmet verdiğini gördüğüm arkadaşlarımı seviyorum ve takdir ediyorum.LifeCoach akademi mezunları olan bizler,(buradan aldığımız eğitimle birlikte) zamanla kendi uygulama stillerimizi yaratarak önce kendi yaşam kalitemize, doyumumuza, sonra bizden yayılarak çevremizdeki insanlara yaşamlarında olumlu yönde katkıda bulunacağımıza inanıyorum. Bu gruptaki eğitim alan her arkadaşımı da çok sevdim. Bizlerin gönlümüzdeki bu ışığı, bu enerjiyi diğer insanlara, ulaşabildiğimiz her yere yaymaya gönüllü birer elçiyiz. Herşey için çok çok teşekkürler... Temel ve İleri Düzey Koçluk Eğitimi

Sayfa 1
OK5.jpg