Dilara
Kehale

Kurumsal Eğitmen /
Profesyonel Koç

Koçluk ve çeşitleri konusunda bilgilenmemi sağladı, bugüne kadar yaptığım çalışmalarda güçlü yönlerimi ve güçlendirmem gereken noktaları fark ettirdi, tüm uygulamaların yapıları net olarak ifade edildi, aynı anda birden fazla bileziği koluma taktı, akıcı, keyifli ve yapıcı bir süreç ile ele alındı, kendime yönelik aldığım en doğru kararlardan biri olarak, bu yolda ilerlemem için verdiğiniz desteğe teşekkür ederim. 

Aide
Abdullah

Kurumsal Eğitmen /
Profesyonel Koç

Yeni bir şeyler öğrenmenin bu derece zevkli olacağını hayal etmemiştim. Life Coach Academy'nin tüm mensuplarının, tabii ki başta Murat Bey'in dingin duruşu bana da huzur verdi. Öğrendiğim bilgilerin son derece değerli olduğunu ve beni de birçok konuda düşünmeye sevk ettiğini fark ettim. Olumlu geri bildirimlerle Murat Bey'in sürekli yüreklendirmesi, daha da konsantre olmamı sağladı ve motive etti. Yaptığım koçluk çalışmalarındaki süpervizyon seanslarında Murat Bey'in konulara hakimiyeti, olayları algılaması ve geri bildirimleri hayranlık uyandırdı ve çok şey öğretti. Genelde çok yararlandığım ve iyi ki yaptım dediğim bir çalışma oldu.

Şenay
Çelik

Biyolog / Laborant

Elime bu beyaz kağıdı aldığımda ilk heyecanla Lifecoach Academy den içeri girişimi heyecanımı Dr Murat SOYSALAN' la ön görüşme yaptığımda bende oluşan huzuru hatırlıyorum. 

Aynı zamanda ilk defa kendim için yeni bilgilenme alanına başlangıç yapabileceğimiz bende oluşturduğu yüreğimde hissettiğim küçük kıpırtıları. Görüşme sonrası sek sek oynayan çocuklar gibi hoplayarak Rumeli Caddesinde yürüme isteğimi hatırlıyorum. 

Şimdi finaldeyiz. Eğitimler boyunca zaman zaman huzuru zaman zaman mutluluğu bularak keyifli bir süreç yaşadım. Kendimdeki gelişim uygun bir şekilde hayır demeyi hayatıma katabildim. Hedef koyma bilincim gerçekleşti. Ve hedefe giderken eylem planlarının önemli olduğunu gördüm. Aslında hareket berekettir. Bunun anlamını fark ettim. Koçluğun sınırsız bir bilgi deryası olduğunu… Herkesin kendi bilgi birikiminin koçlukla yararlı bir rehber olma becerisini yükseltebileceğini gördüm. Bilgilendirmeye ve öğrenmeye dair sorumluluklarımın artması gerektiğini fark ettim. Danışanlarla karşılıklı alış veriş döngüsünün bana da çok değerli deneyimler katacağını biliyorum. Bunları değerlendirmeye bilgilenmeye devam etmeye hazırım. Danışanlarıma etik çerçevede en yüksek performansla onları hedeflerine yönlendirme rehberliğine başlamaya hazırım. 

Doğru yerde eğitim alma seçimi yapmışım. Kendimi tebrik ediyorum. Doğru bir eğitim programı sağladığınız için sizi tebrik ediyorum ve çok teşekkür ediyorum.

Sema 
Tokatlı

Gazeteci /
Halkla İlişkiler

Anlamlı bir tesadüf şeklinde hayatıma giren ve sonrasında benim hayatıma aldığım yaşam koçluğu 20 yaşımdan bu yana aradığım "hayatın anlamı ne?" sorusuna beklediğimden öte cevaplar sundu. 

Kendimi daha fazla gözlemlememi sağladı, bu kendimi gözlemlememim sonucunda hayat yolunda daha bilinçli, daha sağlıklı ilerlemenin yolunu açtı. Bana daha mutlu ve huzurlu olmanın kapısını araladı. 

Diğer tarafta bu yeni "ben" ile çevremde dokunabildiğim insanların da hayatlarının daha bilinçli daha pozitif daha umutlu olarak değişmesine de katkı sağlamama aracı oldu koçluk ve bundan sonra da olacağına inanıyorum. 

Negatif kodlarla hareket eden insanların artık koçlukla, kişisel gelişimle, farkındalıkla pozitif uyanışa geçeceğine ve savaşların, açlığın, yoksulluğun, acının her geçen gün azalacağına inanıyorum inanmak istiyorum. Bunun için elimden geleni yapmak için kendime izin veriyorum.

OK6.jpg
Sayfa 12
OK5.jpg