Aysegul Imamoglu

Ziraat Mühendisi

Koçluk eğitimine bilinçli büyük bir istekle ruhumu coşturan enerji ile başladım. Bu eğitimde eksik bildiklerimi öğrendim...

Aysegul  Imamoglu

Koçluk eğitimine bilinçli büyük bir istekle ruhumu coşturan enerji ile başladım. Bu eğitimde eksik bildiklerimi öğrendim. Kendi içimde tanımlayamadığım göremediğim noktaları tanımladım nedenini anladım. Potansiyelimi yeterince kullanmadığımı ama en üstte kullanabilme becerisine sahip olduğumu bunu sekteye uğratmama gerektiğini anladım. Egomu daha iyi kontrol edebilmeyi hatta derecelendirmeyi öğrendim. İnsanların tutumlarının söylemlerinin çoğunun aslında kişisel olmadığını kendi içlerinde yaşadıklarını çalkantılardan kaynaklandığını ve bu noktada alınmamam kırılmama gerektiğini anladım fark ettim.

Hiç kimseye asla zorla bir şeyi yaptırmamam yönlendirmemem, değiştirmeye kalkmamam gerektiğini, bunu yaptığım dönemlerde kendimi ne kadar huzursuz etmiş olduğumu gördüm.

Daha iyi empati yapabileceğim bu yönümün yüksek olduğunu geliştirerek zirveye çıkarabileceğimi gördüm. İyi olarak herkesle kim olursa olsun sağlıklı iletişim kurabileceğimi fark ettim.

Çevremdeki farklı düşünen kişilerin düşüncelerine takılmadan ana girebilme becerisi gösterebileceğimi gördüm. Bana enpoze edilen yaptığımı düşüncelerimi eleştiren kişilere karşı çok öfkelenirken artık bu durumu yaşadığımda sakin kalarak konuşabiliyorum. Öfkelendiren durumlarla daha iyi baş ediyorum. Zaman zaman oluşan kaygılar stresimi arttırırken bu kontrolü nasıl kontrol edeceğimi daha iyi biliyorum.

Koçluk eğitimine katılmak, Koçluğu yapmak için bu becerileri enstrümanları öğrenmek kullanabilir düzeye gelmek beni daha huzurlu mutlu biri yaptı. Kesinlikle doğru bir karar verdiğime her eğitim saatleri boyunca ikna ve emin oldum. Kişiliğim karakteri ve değerlerimle örtüşen bir meslek ve işi öğrenmek bunu kazanmak bana anlamlı kendim için ilk defa en doğru mantıklı bir karar olduğunu gördüm. Önceden yaptıklarım kararlarım pişmanlık vermişken bu eğitim süreç tama dedi doğrusun dedi. Yüreğimin sesini ilk defa dinleyerek yaptığım bir eylem süreç oldu. Bunun için teşekkür ediyorum.

Koçluk mesleğini yapmayı profosyonel boyuta taşımayı çok arzu ediyorum. Bu benim için önemli. İyi ki geldim öğrendim ve bu süreci yaşadım.