Bir katılımcımız

Sadece iki ay önceki kendime baktığımda bile müthiş değişimler görüyorum. Hayattan tüm beklentilerim artık sıfırın altındaydı...

Bir katılımcımız

Sadece iki ay önceki kendime baktığımda bile müthiş değişimler görüyorum. Hayattan tüm beklentilerim artık sıfırın altındaydı. Kötü bir evlilik, yoğun ama verimsiz iş hayatı, dengesiz ilişkiler… Kısır bir döngüde dolanıyordum. Panik yapmak üzereydim. Sizinle görüşmemizde, her şeyi sıraya koyarak sadece bana odaklandık. Öncelikle hayatımın benim elimde olduğunu, hangi yöne gitmek istediğimi, kendimin belirleyeceğini keşfettim. Sırayla çözümlenen olaylar kendime güvenmemi ve bu kısır döngüleri atmamı sağladı. Ailemle olan ilişkilerimde talep etmeyi bilemiyordum. Sürekli aldatıldığımı düşünüyordum, güvenemez olmuştum, işte bile hevesim kalmamıştı.

Şimdi hayata güveniyorum. İnsanlara olan önyargılı bakışım değişti. Talep etmeyi ve kendimi takdir etmeyi biliyorum. Ben, değerimin farkına vardım ve çevremdekilerin de bu farkı görmelerini sağladım. Kendime duyduğum saygıyı onlardan da görüyorum. Kabullendiğim şeylerle şu an bir adım önde ilerliyorum. Özgüvenim arttı ve mutluluğu hatırladım.