Mari Camgöz Pektezol

Finans Müdürü / Profesyonel Koç

Bu eğitim önce BENİ DEĞİŞTİRDİ, dönüştürdü. Bildiğimi "SANDIĞIM" birçok şeyi aslında "BİLMEDİĞİMİ" çok etkili olarak gösterdi.

Mari Camgöz Pektezol

İlk tanıtım maili posta kutuma düştüğünde, içimden bir his DOĞRU YER dedi… Tabii ki araştırmalarımı yaptım, görüşmelerimi yaptım fakat ne zaman ki Murat hocam ile görüşmeye girdim, karşılandığım andan, görüşmemizi tamamlayana kadar "doğru yerde olduğumu biliyordum" (Ve tabii tüm eğitimlerim boyunca…)

Bu eğitim önce BENİ DEĞİŞTİRDİ, dönüştürdü. Bildiğimi "SANDIĞIM" birçok şeyi aslında "BİLMEDİĞİMİ" çok etkili olarak gösterdi. Her olguyu benim kendimin bulmasını sağladı, kimsenin öğüt vermesi yoktu, akıl vermesi yoktu, doğruları yoktu. Sadece BEN vardım… 'ZANNETTİKLERİM'in nasıl hayatımı KISITladıklarını gördüm, "BEKLENTİLERİM" ile nasıl yaşamımı zorlaştırdığımı anladım. Kelimelerin gücünü daha da iyi hissettim, kelimelerimi dönüştürdüm, DÜŞÜNCELERİM DÖNÜŞTÜ. Düşüncelerim, davranışlarımı, davranışlarım alışkanlıklarımı değiştirdi ve tüm bunlar KİŞİLİĞİMİ daha da GÜÇLENDİRDİ.

NETLİK hayatımda hep önemliydi. Fakat öncesinde bu konu beni daha yoruyor ve bıçak sırtında yaşatabiliyordu. Bu konuya BAKIŞ AÇIM değişti ve hayatımın her yanına yayıldı ve artık doğalım oldu.

HAYAL KURMAK benim için "hayalperest"lik idi bu eğitim öncesi. Ne zaman ki çalışmaları yapmak üzereydik ben Hayal kurmayı unutmuşum dediğimde Murat Hocam'ın "olur mu hiç böyle şey" dediğini ve gülümsediğini bir yandan da şaşkınlığını hatırlıyorum…Düşünsenize siz hayal kurmuyorsunuz, ZİHNİNİZDE YARATmıyorsunuz ve kendiniz için DAHA İYİ HAYAT istiyorsunuz? Nasıl olacak bu? Sizin bilmediğinizi yaşam size nasıl getirecek, diyelim ki getirdi, siz nasıl "fark edip" evet bu deyip yola devam edeceksiniz.

FARKINDALIK anlamında inanılmaz güzel teknikleri içeren, öğreten, uygulatan, gelişen ve geliştiren çalışmaların bir bütünü oldu tüm eğitim sürecimiz.

Özenle, emekle yapılmış bir çalışma. Değerli Murat hocamın kendi kişisel katkıları ile de oluşturulmuş ve geliştirilmiş çok da işe yarar ve hayata geçirilen bir çalışma silsilesi. Çok kaliteli bir eğitim aldığımı biliyorum. Bir o kadar kıymetli, değerli dostlarım oldu. Tempolu ve yoğun bir çalışma idi ve ben hep koşar adımlar ile orada oldum. Bu çalışmaya ayırdığım zaman sürecinde bana destek olan aileme de burada verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten başarının tesadüfi olmadığını bir kez daha biliyorum. Emeğin, özenin, sevginin, arkadaşlığın, dostluğun, yaratıcılığın ve sürdürülebilir gelişimin olduğu çok kıymetli bir kurum. Hem iyi bir eğitim aldım, hem bu anlamda YEPYENİ BİR KARİYERİM OLDU, hem de hayat boyu sürecek kalıcı dostluklar edindim, sevgili Murat Hocam, Sevgili Selda hnm. SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMLE… İyi ki varsınız ve iyi ki sizi tanıdım ve İYİ Kİ SİZİNLE YOLA ÇIKTIM ve bu yolu yürüyorum.