Nurhan Tekin

Gazeteci

Buraya geliş hikayem, tam bir tırnaklarımı gösterme operasyonumdu. Her iş huzurla ilerlesin isterim ama bunun başlangıcı böyle oldu ve şu anda kendimi işin çok başında hissediyorum...

Nurhan Tekin

8 Kasımda başlayan Yaşam Koçluğu Eğitimimiz bugün şu saat itibari ile bitmiş bulunmakta. Buraya geliş hikayem, tam bir tırnaklarımı gösterme operasyonumdu. Her iş huzurla ilerlesin isterim ama bunun başlangıcı böyle oldu ve şu anda kendimi işin çok başında hissediyorum.

Mizaç itibari ile insanların yüreklerine, ruhlarına, dokunma isteğimi bu yolla yapabileceğimi anlamıştım. İş sanıldığının aksine o kadar da kolay değilmiş. Bu eğitimde daha analitik düşünmeyi benliğime kazanmaya başladığımı, kattığımı düşünüyorum.

İnsan bir derya. Her insan bir derya. Bu işi yaparken o deryalarda nasıl yol alacağımızı, belki sandalla belki yüzerek ilerleyeceğimizi fark ettim. Ama en güzeli, kendi sularını tanımak, kendi sahilini, güneşini, fırtınanı, meltemini… İnsan önce kendi deryasında yüzmeyi başardığında aldığı huzuru , tadı, zevki yaşamalı. Sularını dinginleştirip, terbiye ettikten sonra kendinde yüzmenin tadını çıkarmalı… Ve sonra kendi deryalarının dar geldiğini fark edip, başka deryalara atlamaktan korkmamalı, cesaret etmeli çocuk sevgisi ile…

Sevgili Murat Hocamız bize 4 ay boyunca ciddi emek verdi, sularımızda yüzmek, yüzmeyi öğrenmek için. İnsanın hayatında ilk öğrendikleri yaşadıkları nasıl üst benliğindeyse ilkokul öğretmeninin hiç unutulmaması gibi, Murat Hocamızın da bize öğretileri, bundan sonra hayatımıza katacaklarımızla ilk kıyaslama yerini yapacağımız öğretileridir. Bir rotadır.

Ben kendi adıma, tamamlanmışlık, yöntem ve bundan kaynaklanan huzur ve güven duygularını yaşıyorum bu bilgilerle. Hayatımın kilit taşlarından birini oluşturan bu 4 aylık süreçteki sabrınıza ve farkındalık katmak için iyi niyetli çabanıza çok teşekkür ediyorum. Bağlantımızın kopmayacağına inanıyorum.

Sevgiyle ve huzurla kalın inşallah Murat Hocam.